Cемінар-практикум для вчителів біології, екології Березнівського району

Нещодавно відповідно до плану роботи КНМУ «Березнівський районний методичний кабінет» відбувся семінар-практикум для вчителів біології, екології Березнівського району з теми «Формування готовності вчителів біології, екології до роботи з обдарованими дітьми в закладах загальної середньої освіти». Семінар-практикум проведений на базі Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.


Захід об’єднав:

  • працівників Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Березнівського РМК;
  • вчителів біології, екології Березнівського району.

У ході роботи семінару-практикуму була поставлена та успішно реалізовувалася така мета: активізувати роботу вчителів біології, екології  закладів загальної середньої освіти щодо формування готовності до роботи з обдарованими дітьми, з’ясувати  проблемні питання та шляхи їх вирішення: напрацювання практичного досвіду щодо формування готовності до роботи з обдарованими дітьми; відпрацювання з учителями навичок психологічної підготовки учнів до іспитів, підвищення їх впевненості в собі.

Учасників семінару-практикуму в етно-стилі зустріли творчо обдаровані вчителі та учні. Із вітальним словом до присутніх  звернулася Миронець Наталія Миколаївна, директор Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На початку роботи Хвищук Ніна Пилипівна, методист  районного методичного кабінету, зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на семінарі-прктикумі.

Учасники відвідали відкритий  урок-дослідження з біології у 8 класі «Харчування та здоров’я» (вчитель Дениско Алла Миколаївна), студію здоров’я, де побачили виступ лауреата VIII Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я» з теми: «Здоровим бути модно! Здоровий дух у тренді! Здоров’я – мудрих гонорар!» (вчитель Буско Мирослава Петрівна).

З учасниками заходу проведено круглий стіл з проблеми формування готовності вчителів біології, екології до роботи з обдарованими дітьми в закладах загальної середньої освіти та розглянуто ряд питань. Свою модель організації  інноваційної діяльності закладу загальної середньої освіти як важлива складова підтримки обдарованих учнів презентувала  директор школи  Миронець Н.М.

Вчителі біології ділилися досвідом роботи з питань: «Шляхи удосконалення розвитку і створення умов для формування обдарованості дітей засобами предметів природничого циклу» (Герасимчук Катерина Андріївна, учитель біології  Друхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів),   «Робота з обдарованими учнями в контексті підготовки до Всеукраїнських олімпіад  з  біології та екології» (Голотюк Валентина Володимирівна, учитель біології Березнівського навчально-виховного комплексу «Економіко-гуманітарний ліцей - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»); «Формування пізнавального інтересу школярів до вивчення біології та екології шляхом дослідницької діяльності» (Боровець Надія Василівна, учитель біології опорного закладу Балашівська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів). Методист районного методичного кабінету Хвищук Ніна Пилипівна у своєму виступі чітко окреслила етапи підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювння, вироблення плану дій щодо проектування, моделювання та конструювання інноваційного професійного освітнього середовища.

На завершення роботи учасники висловили слова щирої подяки організаторам семінару-практикуму за креативність, новизну педагогічних ідей, створену позитивну атмосферу співпраці.

 

Хвищук Н.П.,

методист районного методичного кабінету