Конкурс-ярмарок педагогічної творчості

Суспільству потрібен педагог з високою науковою, методичною, психолого-педагогічною, теоретичною і практичною підготовкою, здатний до безперервного навчання, творчості і постійного самовдосконалення.

Тому, в сучасних умовах реформаційних змін в освітньому просторі всіх рівнів важливого значення набуває підвищення ефективності методичної роботи, що ґрунтується  на досягненнях психолого-педагогічної науки,  педагогічного досвіду і спрямована на підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, на розвиток творчого потенціалу кожного вчителя.


З метою  підведення підсумків науково-методичних надбань освітян, пропаганди кращих здобутків та інноваційних напрацювань педагогічних працівників Березнівського району, поширення їх творчих досягнень упродовж лютого проведено І тур ХV обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості, в якому взяли участь педагоги із 35 закладів загальної середньої, 21 закладу дошкільної освіти району у таких номінаціях: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Фізика», «Географія», «Економіка», «Математика», «Інформатика», «Інформаційні технології», «Художня культура».

На конкурс-ярмарок подано 150 робіт від керівних кадрів та педагогічних працівників   закладів загальної середньої та дошкільної освіти: «Дошкільна освіта» - 31, «Початкова освіта» - 57, «Фізика» - 5, «Географія» - 13, «Економіка» - 3, «Математика» - 19, «Інформатика» - 6, «Інформаційні технології в освітньому процесі» - 3, «Художня культура» - 13. 

Вагому частку конкурсних матеріалів складають навчальні посібники, рекомендації, розроблені учасниками ярмарку з метою урізноманітнення форм, прийомів та методів активізації пошуково-дослідницької діяльності учнів, впровадження інноваційних технологій в освітній процес, забезпечення розвитку інноваційного освітнього середовища, електронні посібники, збірники навчально-методичних презентацій. У роботах педагоги показали  вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі «Нової української школи», обираючи оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання.

Слід відмітити підвищення активності участі у конкурсі-ярмарку закладів дошкільної, середньої загальної  освіти сільської місцевості.

Експертиза матеріалів, представлених на конкурс-ярмарок показала, що спостерігається тенденція орієнтації науково-методичної роботи закладів дошкільної освіти на розвиток професійної компетентності та педагогічної  майстерності педагогів. Більшість матеріалів характеризуються новизною і  актуальністю тем, ефективним використанням інноваційних технологій у  освітньо-виховному процесі.

Найбільше робіт було представлено в номінації «Початкова освіта» (57 посібників). В основі представлених проектів вчителями початкових класів є: створення комп’ютерної презентації, організація роботи з обдарованими дітьми, різноманітні дидактичні ігри, довідники для учнів початкових класів, тестові завдання для перевірки знань учнів, матеріали насичені ігровими прийомами. Обрані вчителями теми показують систему щодо виявлення здібностей і  уподобань дітей, структуру різновікової та різнопланової роботи з дітьми за напрямками інтелектуальних, творчих, дослідницьких, спортивних, навчальних здібностей, оцінюють результативність роботи і її вплив на формування навчальних та життєвих компетентностей, конкурентоспроможності учнів, їх адаптації в соціальному середовищі.

Матеріали, подані на ярмарок, охоплюють різні напрями роботи педагогічних колективів, характеризуються актуальністю змісту та практичним спрямуванням, серед них є авторські проекти з навчальних предметів; методичні розробки та матеріали з досвіду роботи; запровадження інноваційних педагогічних технологій, зокрема інформаційних, сучасних методик, інтерактивних форм роботи. У роботах педагогів – інноваційні методи викладання предметів, цікаві форми роботи з дітьми, спрямовані на формування предметних та життєвих компетентностей, розвиток читацької активності, формування загальної та духовної культури здобувачів освіти. Основою кожного представленого матеріалу є педагогіка партнерства, залучення інтернет-ресурсів, проектних та кооперативних технологій.     Посібники, представлені учителями - гідні друку у всеукраїнських педагогічних часописах, а ще – це неоціненний досвід для молодих колег, які роблять перші кроки у педагогічній діяльності. 

Даний конкурс стимулює педагогів до  пошуку нових ідей, живить творче мислення, безперервне самопізнання і рух в ногу з часом.

Експертні комісії відзначили 54 робот, автори яких продемонстрували актуальність та оригінальність педагогічних ідей, інноваційність поданих на конкурс-ярмарок розробок. Автори робіт нагороджені Грамотами управління освіти, молоді та спорту Березнівської райдержадміністрації та районної ради профспілки працівників освіти і науки за І, ІІ та ІІІ місця. 16 робіт   пропонується на участь у другому (обласному) турі  ХV конкурсу-ярмарку педагогічної творчості.

Цей конкурс-ярмарок  відкрив у педагогів ще більше натхнення, креативу, педагогічної майстерності та любові до професії. Такі учителі  стануть агентами змін «Нової української школи», 

 

Лідія Мельничук,

завідувач районного методичного кабінету

Download
Переможці районного конкурсу-ярмарку.pdf
Adobe Acrobat Document 140.6 KB