Мовні табори на базі загальноосвітніх шкіл району

Що таке GoCamp?... Go Global?..

І, як взяти у проекті участь?...

Запитують – відповідаємо…

 

GoCamp – це новий формат  мовного табору, робочою мовою якого є  англійська, німецька  або французька.

Мета проекту: виховувати нове покоління  всебічно розвинених  підлітків, які усвідомлюють  себе громадянином України,  готові до викликів сьогодення, відкриті до пізнання нових культур та  для знання  іноземних мов – це норма життя.

Завдання:


  • розвивати життєві уміння, лідерські якості; 
  • подолання мовного бар’єру без усіляких перешкод; 
  • навчитися широко мислити, виходити за рамки одного предмета, бачити зв’язки між різними  явищами; старатися  разом з волонтерами налагодити обмін культурними цінностями та розширити світогляд; 
  • намагатися зробити табір  експериментальним  майданчиком для  випробування нових технологій і методик; 
  • подолати, спростувати стереотипи серед іноземців  щодо України, освіти; 
  • популяризувати волонтерський рух в Україні;
  • сприяти позитивному  позиціонуванню  України у різних країнах світу.

Участь у проекті можуть узяти учні та учителі усіх навчальних закладів. Зробивши покрокові стежини:

1.   На сайті ознайомитися з описом  проекту (gocamps.ua)

2.   Виконати креативне завдання.

3.   Заповнити анкету (щороку прийом заявок до 30 листопада).

4. Зареєструватися та брати участь у вебінарах від організації. Задати питання.

5.  Чекати на результат.

6. Підпис Меморандуму  про співпрацю  між Глобал Офіс та вашим навчальним закладом.

7.   Познайомитися з волонтером.

8.   Відвідати тренінг.

9.   Розробити програму спільно з волонтером.

10. Розпочати роботу у літньому мовному таборі.

 

 Let’s go!


Довгоочікувана  пора  літніх канікул наближається!..

В учнів 9 та 11 класів канікули не скоро…

А, от школярі початкової та середньої ланки будуть задіяні під час літнього оздоровлення у мовних таборах на базі шкіл району.  На них чекають ігрові майданчики, різні розваги, екскурсії, подорожі, інтерактивні та креативні ігри, конкурси, змагання, проекти, перегляд відеофільмів, інсценізації казок, декламування поезії, караоке на іноземній мові,   флешмоби, але усі заходи будуть проходити на  іноземній мові. Для  того, аби дитина отримала якомога більше знань, умінь та навичок, поглибила знання з предмета у нестандартних ігрових ситуаціях, отримала від цього задоволення, а не оцінку чи  бал, створюються такі загони нового формату.

Влітку 2015 та 2016 років по всій Україні функціонували  пришкільні табори GoCamp із залученням іноземних волонтерів із 40 країн світу, спілкування  у яких велося іноземною  мовою.  Саме для того, аби українські школярі знали декілька  мов та отримали якомога більше знань, які знадобляться у дорослому житті,  влітку 2017 року по всій країні знову пройдуть пришкільні мовні табори GoCamp. Наразі проходить набір волонтерів до участі у проекті літніх таборів. Бажання стати волонтером виявили 825 іноземців зі 123 країн світу.

Ідея проекту GoCamp є частиною великої ініціативи громадської організації «Gоlobal» з промоцією вивчення іноземних мов в Україні. Серед проектів «GoGlobal» був оголошений  - рік англійської мови – 2016 та організація мовних таборів, що відбувались за підтримки Президента України, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Посольства США в Україні, Британської Ради в Україні.

Завдяки співпраці «GoGlobal»  учителі англійської мови Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів» за  підтримки  учнів подали заявку із власним проектом (представили відео на  англійській мові, тривалістю не більше 90 секунд про свій населений пункт у форматі креативної роботи «Запроси волонтера до своєї школи!»   на участь у проекті «GoCamp» та увійшли до списку переможців проекту 292 школи України). А, організатори проекту очікували побачити:

  • оригінальну розповідь про наше  місто та школу;
  • залучення дітей до виконання креативного завдання;
  • заклик від школярів до волонтера приїхати саме до нас (постер, флеш-моб, відео заклик; згадка про GoCamp (використовували  слоган проекту: «If you want to change the world, inspire a kid!»). Сподівалися, що  запрошення заохотить волонтера обрати саме ліцей!

У  м. Києві, на початку квітня відбувся тренінг для представників шкіл, які потрапили у списки цього проекту. Учителі взяли участь у практикумі з нових методик викладання, які будуть застосовувати не тільки в літніх таборах, але впродовж навчального року даючи більше креативних знань своїм учням. Під час тренінгових занять учасники навчалися  використовувати нові підходи й методики, щоб школярі  не тільки завчали матеріал, а й могли ці знання застосовувати, розвивати власну думку та відстоювати її, вчились критичному мисленню, аналізу інформації, роботі в командах, автономному навчанню. Педагоги практикували у  розробці  та реалізації  програми роботи літнього мовного табору в рамках вибраного школою напряму.

Учасником такого  тренінгу була Федорчук Аліса Олександрівна, учитель Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів», яка отримала від тренерів Британської Ради, English Fellows із Посольства США в Україні та вчителів-учасників проекту «Агенти змін» низку корисних і практичних порад.

На базі ліцею  протягом  2 тижнів червня місяця буде організований мовний табір, за підтримки  іноземного  волонтера.   Далекого гостя із Сполучених штатів Америки чекають з нетерпінням учні та вчителі Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів».

29 травня  до ліцею  прибуде волонтер з Канади  El Masry Hany. Хейні за національністю єгиптянин, проте з 2005 року проживає на території Канади та є її громадянином. Цікавиться українською культурою, системою освіти в Україні та  виявив бажання поділитись досвідом  з новими учнями.  Волонтер пройде тренінг у Києві, ознайомиться з методикою роботи в англомовних таборах у програмі GoCamp.

Педагоги та волонтер планують спільно організувати табір нового формату, де за допомогою спеціально розробленої програми волонтер буде навчати  наших учнів  критичному мисленню, як будувати кар’єру та бути лідером і свідомим громадянином, а також будуть організуватися  різні   інтерактивні активності, Тімбілдинг, проектна робота, робота в командах, автономне навчання.

Отже,  попереду на учнів чекає літній табір, який допоможе не тільки покращити навички володіння англійською мовою, але й стане для них незабутнім досвідом та пригодою.