Шлях до освітньої реформи!

28.04.2017 року на базі Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося друге засідання районної школи конкурентоспроможного вчителя з теми «Підготовка вчителя до самоосвітньої діяльності як складова його професійного зростання», керівником якої є Бойчук Світлана Григорівна, учитель-методист початкових класів Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Особливістю даного засідання є категорія учителів, які зібралися - молоді спеціалісти початкового навчання. Держава робить велику ставку саме на них, адже нова українська школа будуватиме свою діяльність через наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, що має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи. «Вчорашні» студенти добре навчені володінням ІКТ і розуміють їхнє значення.

Запровадження ІКТ в освітній галузі має перейти від одноразових проектів у системний процес, який охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності.

Дане засідання проходило в рамках підготовчого етапу до освітньої реформи і мало на меті скерувати напрям діяльності молодого учителя на самоосвіту як важливої складової його професійного зростання.

Про формування позитивної мотивації до самоосвіти та розвиток творчої компетентності вчителя професійно розповів молодим учителям Іванов Микола Андрійович, директор Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

На уроці математики у 1-А класі з теми «Розкладання чисел на розрядні доданки. Складання і розв'язування задач за малюнками» Бойчук Світлана Григорівна компетентно продемонструвала учасникам засідання використання ІКТ, застосування методів інтерактивних технологій та формування в учнів навички критичного мислення.

На теоретичній частині Світлана Григорівна розкрила значення самоосвітньої діяльності як важливого фактору випереджувального розвитку професійного становлення педагога та продемонструвала алгоритм роботи вчителя над індивідуальною науково-методичною проблемною темою.

Важливе місце на засіданні займало навчання Коваль Олени Олександрівни, практичного психолога Орлівської ЗОШ І-III ступенів, яка вміло розкрила зміст питання «Конфлікти – невід’ємна частина людських стосунків».

Обмінялися практичним досвідом і молоді спеціалісти - Мудра Тетяна Анатоліївна, учитель початкових класів Березнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 і Краска Інна Вікторівна, учитель початкових класів Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповівши про власний шлях розвитку і реалізації творчої компетентності та презентували власні напрацювання.

Засідання мало логічне завершення у вигляді висновку, який зробили самі учасники: самоосвітня діяльність – важлива складова професійного зростання вчителя. 

 

Методист КНМУ «Березнівський

районний методичний кабінет» М. Рубінс