Шляхи запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітньому просторі

04.05.2016 року на базі Березнівського навчально-виховного комплексу «Загальоосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінат» відбувся навчальний семінар для асистентів вчителів на тему: «Шляхи запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітньому просторі».


Метою, якого було ознайомити з досвідом роботи Березнівського навчально-виховного комплексу «Загальоосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінату» вчителів-асистентів, щодо особливостей організації навчально-виховного процесу в інклюзивних класах; сприяти розвитку інклюзивної освіти у закладах району; визначити ефективні шляхи формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладів.

Роботу семінару розпочали із вітального слова завідувача психолого-медико-педагогічної консультації Котисько Людмили Іванівни і заступника директора з навчально-виховної роботи Ярмольчук Раїси Михайлівни, огляду матеріально-технічної бази навчального закладу.

Особливо сподобався історико-етнографічний музей, який поринув нас в історію минулого і сьогодення існування даного закладу. Учасникам презентували різні посібники, журнали, дидактичний матеріал по роботі з дітьми з особливими потребами у бібліотеці-філії. Побачили створені умови навчання дітей в інклюзивних класах.

Ярмольчук Р.М., заступника директора з навчально-виховної роботи ознайомила учасників з особливостями організації навчально-виховного процесу в інклюзивних класах.

У практичній частині завідувач психолого-медико-педагогічної консультації Котисько Л.І. виступила з презентаційним матеріалом, щодо розробки індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Поділилися власними напрацюваннями роботи асистенти вчителів Березнівського навчально-виховного комплексу «Загальоосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінат» (Шнайдер М.Є., Чернюшок В.Ю., Ничипурук В.М.). Драбич Тетяна Вікторівна, практичний психолог Березнівського НВК «ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів-МНВК» донесла до учасників, щодо соціально-психологічного супрову дітей із особливими освітніми потребами і на згадку про їх заклад учасники залишилися з подаруночками.

На кінець семінару було переглянуто фільм «Педагог - помічник дитини в соціумі», які вони зняли у даному закладі.

Кожен учасник навчального семінару до свого педагогічного доробку отримав досвід Березнівського навчально-виховного комплексу «Загальоосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінату».