Шлях до освітньої реформи!

21.04.2017 року на базі Березнівського НВК «ЗОШ І ступеня – ДНЗ» відбулося четверте засідання авторської творчої майстерні Фурсяк Оксани Миколаївни, учителя-методиста початкових класів Березнівського НВК «ЗОШ І ступеня – ДНЗ» з теми «Формування у молодших школярів ставлення до навчальної діяльності як до особистої мети свого розвитку в системі розвивального навчання».


Метою засідання було розкрити суть теорії формування навчальної діяльності та її суб'єкта в процесі засвоєння теоретичних знань за допомогою аналізу, планування і рефлексії, яка лежить в основі розвиваючого навчання школярів за системою Д. Б. Ельконіна - В. В. Давидова. Засідання проходило в рамках підготовчого етапу до реформування системи освіти в Україні.

Вступним привітальним словом Ситник Жанна В’ячеславівна, директор школи, створила доброзичливу і сприятливу атмосферу для роботи.

Засідання розпочали із уроку математики в 1-А класі з теми «Поняття рівняння. Розв’язування рівнянь, задач за допомогою складання схем», який дала Фурсяк Оксана Миколаївна, учитель-методист початкових класів Березнівського НВК «ЗОШ І ступеня – ДНЗ», керівник АТМ. Метою було продемонструвати учасникам засідання формування навичок ключових компетентностей - критичного мислення, швидкісного та якісного прийняття рішень, уміння вирішувати складні завдання.

Зміст теоретичної частини засідання включав розкриття мети розвивального навчання – розвиток особистості дитини як суб'єкта життєдіяльності, формування здатності здійснювати вибір особистої поведінки у відповідності з індивідуальними потребами, суспільним обов'язком та можливостями їх реалізації. Також, акцентовано увагу на головному мотиві навчання - інтерес до пізнання: формування основ наукового мислення, інтелектуальних та особистісних здібностей, яких у дитини раніше не було; формування вміння вчитися – здатність ставити та розв'язувати завдання по саморозвитку.

Розкриття змісту теоретичної частини забезпечили адміністрація та педагогічні працівники Березнівського НВК «ЗОШ І ступеня – ДНЗ»: Ситник Жанна В’ячеславівна, директор школи; Шнайдер Людмила Миколаївна, заступник директора з навчально-вихованої роботи; Фурсяк Оксана Миколаївна, учитель-методист початкових класів, керівник АТМ; Моторуніч Оксана Олександрівна, учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії; Черниш Руслана Михайлівна, учитель початкових класів першої кваліфікаційної категорії; Савчук Оксана Василівна, старший учитель початкових класів.

Якісні та ґрунтовні виступи дозволили переконати присутніх у ефективності використання елементів розвивального навчання у традиційній системі.

 

Методист КНМУ «Березнівський

районний методичний кабінет» М. Рубінс