"Вихователь року - 2017"

На виконання наказу управління  освіти, молоді та спорту Березнівської районної державної адміністрації від 28.10.2016 №383, з метою сприяння підвищенню престижності праці вихователів  дошкільних навчальних закладів, їх ролі у розвитку і вихованні дітей дошкільного віку, самореалізації і розкриттю творчого потенціалу педагогів було  проведено районний конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року – 2017».

Конкурсу  проводився у два етапи. Перший етап – розгляд  комплектів конкурсних матеріалів,  другий етап – ознайомлення з досвідом роботи  конкурсанта.


Згідно з поданими заявами у Конкурсі взяли участь вихователі із 16 дошкільних навчальних закладів та 5 навчально-виховних комплексів «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад». Зокрема, учасниками конкурсу стали вихователі  Березнівських  ДНЗ №1 «Ромашка», №2 «Теремок», Балашівського, Моквинського, Зірненського, Друхівського, Броннівського, Полянського, Малинського, Білківського, Кам’янського, Голубнівського, Городищенського, Яринівського, Марининського дошкільних навчальних закладів, Прислуцького, Вітковицького, Бистрицького, Князівського, Березнівського  навчально-виховних комплексів «Загальноосвітня  школа – дошкільний навчальний заклад».

Учасниками  районного конкурсу професійної  майстерності  педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» стали вихователі: Гарбар Т. А. (ДНЗ «Ромашка» м. Березне), Несенчук  Л. В. (ДНЗ «Теремок» м. Березне), Захарчук В. Є. (ДНЗ «Сонечко» с. Яринівка), Грицюта Л. В. (ДНЗ «Сонечко» с. Білка), Воробик І. Р. (ДНЗ «Сонечко» с. Малинськ), Романюк О.А. (ДНЗ «Колосок» с. Балашівка), Николаїшина Т.О.  (ДНЗ с. Голубне), Ничипорук Н. М. (ДНЗ «Золота рибка» с. Поляни), Гречка  Н. О.(ДНЗ «Сонечко» с. Кам’янка), Лисанець Т. В.(Бистрицький  НВК), Тихончук  А. М. (Вітковицький НВК), Ляшик Г. М. (Прислуцький НВК), Бойчук М. В. ( ДНЗ «Калинка» с. Бронне, Прокопчук Н. В.(ДНЗ «Ромашка» с. Моквин), Наумчук С. Г.(Березнівський НВК), Огородник Л. П. (ДНЗ «Берізка» смт. Соснове), Власюк  В. М. (ДНЗ «Мар’яночка» с. Маринин), Луцик І. М. (ДНЗ «Барвінок» с. Зірне ). Шульжук В. В. ( ДНЗ « Мальвіна» с. Друхів), Шевчук Т. Г. (ДНЗ «Теремок» с. Городище), Постоєва  В. А. (Князівський  НВК).

Різноманітною була тематика  науково-методичних  проблемних  тем над якими працювали учасники конкурсу. Творчі роботи конкурсантів охоплюють основні напрями освітньо-виховного процесу дошкільних навчальних закладів:

  • Виховання дітей дошкільного віку в трудовій  діяльності (Власюк В.М.);
  • Сенсорний  розвиток  дітей  раннього  віку (Шульжук  В. В.);
  • Виховання  патріотизму  у  дошкільників  засобами  народознавства (Гречка  Н. О.);
  • Валеологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку (Захарчук  В. Є.);
  • Формування  екологічної  компетентності  дітей дошкільного  віку (Наумчук С. Г.);
  • Елементи  народознавства  на  заняттях у  ДНЗ (Николаїшина Т. О.);
  • Національно-патріотичне  виховання  дітей старшого  дошкільного  віку (Воробик І. О.);
  • Періодизація  розвитку  образотворчих здібностей дітей  в  дошкільному  віці   (Лисанець Т. В.);
  • Патріотичне  виховання  дітей  дошкільного  віку  засобами  музейної  педагогіки (Прокопчук Н. В.);
  • LEGO – конструювання, як  засіб  пізнавального  розвитку  дітей  дошкільного  віку  (Гарбар  Т. А.);
  • Вплив  трудової  діяльності  на  формування  особистості  дитини (Грицюта О. В.);
  • Екологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку (Постоєва  В. А.);
  • Валеологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку (Романюк О. А.);
  • Формування  національно – патріотичного  виховання  у  дітей  дошкільного  віку (Ляшик  Г. М.);
  • Комунікативно-мовленнєвий  розвиток  дошкільників (Несенчук Л. В.);
  • Використання  прийомів  мнемотехніки в  розвитку  мовлення  дошкільників (Огородник  Л. П.);
  • Розвиток  життєвої компетентності  дошкільнят  засобами  екологічного  виховання (Луцик І. М.);
  • Формування  основ  патріотичного  виховання  дітей  дошкільного  віку  засобами  народознавства (Бойчук М. В.);
  • Екологічне  виховання  діткй  дошкільного  віку (Ничипорук Л.М.);
  • Валеологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку  (Шевчук  Т. Г.);
  • Художньо-естетичний  розвиток  старших  дошкільників (Тихончук А.М.).

Аналіз матеріалів наданих конкурсантами для участі у першому етапі Конкурсу свідчить про значну роботу вихователів над  підвищенням своєї фахової майстерності. Прослідковується  послідовна і  змістовна робота над вибраною науково-методичною проблемною темою, володіння теоретичними аспектами інноваційних педагогічних технологій, альтернативних методик виховання і навчання дітей дошкільного віку.  

За результатами  аналізу  конкурсної документації кращими  визнані матеріали та науково-методичні доробки вихователів:  Гарбар Т.А.  ДНЗ №1 «Ромашка»  м. Березне; Несенчук Л.В., ДНЗ №2 «Теремок» м. Березне; Ляшик Г.М., Прислуцький НВК;  Романюк О.А., ДНЗ «Колосок» с. Балашівка; Грицюти О.В., ДНЗ  «Сонечко»  с. Білка,  Прокопчук Н.В., ДНЗ  «Ромашка» с. Моквин.

Матеріали досвіду вихователів  Гарбар Т. А., ДНЗ №1 «Ромашка» м.Березне, Ляшик Г. М., Прислуцький НВК, Несенчук Л. В., ДНЗ №2 «Теремок», Грицюти О.В ,ДНЗ  «Сонечко» с. Білка,   Прокопчук Н.В., ДНЗ  «Ромашка» с. Моквин характеризуються новизною і актуальністю тем, науковим підходом  до їх розробки, що вказує на постійний творчий пошук педагогічних колективів, ефективне  використання  новітніх  технологій   у освітньо-виховному процесі.

Заслуговують  на  увагу  творчі  доробки  вихователів:  Постоєвої В. А., (Князівський  НВК ), Огородник  Л. П.(  Соснівський   ДНЗ ), Луцик  І. М.( Зірненський  ДНЗ), Тихончук  А. М. (Вітковицький  НВК),  Гречки  Н. О. (Кам’янський  ДНЗ).

На  заняттях, які були представлені у другому етапі  Конкурсу вихователі Гарбар Т.А. (ДНЗ №1 «Ромашка» м. Березне), Ляшик  Г.М. (Прислуцький НВК), Несенчук Л. В. (ДНЗ №2 «Теремок» м. Березне), Грицюта О. В.(ДНЗ «Сонечко»  с. Білка)  вміло активізували мовлення  дошкільнят, створювали  комфортну  емоційну  атмосферу,  показали  високий рівень  розвитку  та  знань  вихованців.  

Учасники другого етапу конкурсу демонстрували  форми і методи  освітньої роботи з дітьми відповідно до  власного педагогічного досвіду, вибраної науково-методичної проблемної теми, презентували досвід.

Кращими визнані  презентації  досвіду роботи:  Гарбар  Т. А., вихователя ДНЗ №1 «Ромашка» м.Березне, Ляшик  Г.М., вихователя   Прислуцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ». Тихончук А. М. вихователя  Вітковицького  НВК, Огородник Л. П., вихователя Соснівського ДНЗ, Лисанець Т. В., вихователя  Прислуцького  НВК, Несенчук  Л. В., вихователя ДНЗ «Теремок» м. Березне, Власюк В. М., вихователя Марининського ДНЗ. Визначити переможцем районного конкурсу професійної  майстерності  педагогічних працівників дошкільних  навчальних закладів «Вихователь року»:

  • Переможцем районного конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників журі  Конкурсу визначило  Гарбар Тетяну Андріївну, вихователя дошкільного навчального закладу  №1 «Ромашка» м. Березне.
  • Лауреатами районного конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року - 2017» стали: Несенчук  Лариса Володимирівна, вихователь ДНЗ  №2 «Теремок» м.Березне; Ляшик Галина Михайлівна, вихователь Прислуцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»; Прокопчук  Наталія  Михайлівнка, вихователь ДНЗ «Ромашка» с.Моквин; Грицюта Олена Василівна, вихователь  ДНЗ «Сонечко» с.Білка.

Методист районного  методичного кабінету

Г.  Житковська