Районний семінар вчителів математики

Головними завданнями школи є турбота про постійне підвищення якості навчально-виховного процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя й колективу в цілому, створення умов для підтримання інтелектуального фону, виховання дієвого інтересу до навчально-виховної діяльності, впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення потреб у самовдосконаленні.

15 березня 2017 року  на базі Березнівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний семінар учителів математики за участю методистів кабінету фізико-математичних предметів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з теми «Формування математичної компетентності учителя математики в умовах реформування освітньої галузі».


Метою семінару було ознайомити учасників семінару з проблемою розвитку педагогічної компетенції при навчанні математики в умовах реформування освітньої галузі, охарактеризувати складові її реалізації в освітньому просторі.

Завдання семінару:

  • обговорення шляхів формування компетенцій вчителя математики, дослідження проблем її впровадження в практику роботи учителів;
  • виділити приорітети  здійснення компетентнісного підходу для учителів, які навчають математики;
  • сформувати у педагогів уміння на основі вимог програми та з опорою на вивчений матеріал спільно визначити цілі (очікувані результати) уроку, узгодити їх із потребами самих учнів, їх суб’єктним досвідом;
  • навчити учасників семінару-практикуму проектувати особистісно зорієнтований урок, проводити самоаналіз та аналіз сучасного уроку як форми  організації компетентнісного навчання;
  • актуалізувати проблеми формування ключових та предметних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів за допомогою сучасного підручника;
  • обговорити ефективні шляхи позитивних змін у сучасній загальній середній освіті у компетентнісному вимірі.

З презентацією Березнівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості виступила Постоєва Л.С., заступник директора Березнівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

У модулі теоретичні аспекти сучасного уроку в умовах компетентнісної освіти взяли участь методисти кабінету фізико-математичних предметів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лариса Пекарська з темою «Формування математичної компетентності у процесі реалізації освітньої галузі «Математика» Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», Ганна Мельник – «Сучасний урок математики у контексті компетентнісного підходу».

В ході роботи районного семінару обговорювались питання «освітньої» та «предметної» компетентності, ключових компетентностей визначених у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти. Значна роль надавалась питанням освітніх технологій та методик компетентнісної освіти та технологіям оцінювання компетентностей учнів.

У теоретичному модулі семінару-практикуму моделювання сучасного уроку математики, аналіз та самоаналіз уроку завідувач комунальної науково-методичної установи «Березнівський районний методичний кабінет» Березнівської районної ради Лідія Мельничук акцентувала увагу колег на основних складових та показниках педагогічної компетентності педагога, необхідності формування ключових компетентностей вихованців на уроках.

Керівник районного семінару вчителів математики, вчитель-методист математики Березнівської гімназії ім. Миколи Буховича Вікторія Стахнюк презентувала компетентісно орієнтовані складові сучасних підручників з алгебри й геометрії.

Учасники семінару обговорили сучасний підручники математики для 9 класу  як інструментарії компетентісно орієнтованого навчання.

Із задоволення учителі математики взяли участь у  тренінгу з елементами рефлексії "Психологічна готовність педагога до творчої діяльності", який провела Світлана Шнайдер, методист комунальної науково-методичної установи «Березнівський районний методичний кабінет» Березнівської районної ради.

За підведеннями підсумків були вироблені методичні рекомендації. Учителям математики було надано методичну допомогу щодо структури  компетентнісного уроку  та вимог щодо його підготовки та  проведення.

Download
План семінару та рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 347.4 KB