Семінар-практикум для учителів української мови та літератури

24 жовтня 2016 року комунальною науково-методичною установою «Березнівський районний методичний кабінет» Березнівської районної ради на базі Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено семінар-практикум  для учителів української мови та літератури з теми «Вплив інноваційних методик на формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції на уроках української літератури».

Семінар розпочався з презентації Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яку провела Миронець Наталія Миколаївна, директор школи.


Учасників районного семінару-практикуму запросили на показові уроки у 6,7,9 класах, які провели Омелянова Інна Якимівна, Зубик Ольга Іванівна, Кошка Єва Гаврилівна, учителі української мови та літератури Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Всі взяли участь у обговоренні уроків, обміні досвідом із проблем організації та проведення  уроків літератури щодо мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції; занятті з елементами тренінгу «Для мене використання на уроках літератури інноваційних методик на формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції означає…».

Повідомлення з теми «Наукове та практичне спрямування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції засобами української літератури» представила Онищук Тетяна Анатоліївна, вчитель української мови та літератури Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю. У методичному діалозі «Комунікативна та літературна компетенції на уроках української літератури. Зміст. Шляхи та механізми формування компетентностей в учнів» взяли участь Хурсяк Лілія Григорівна, вчитель української мови та літератури Балашівського навчально-виховного комплексу «Колегіум - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»,   Люшин Марія Андріївна, вчитель української мови та літератури Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня  школа І ступеня» та члени семінару-практикуму.

Ігрове конструювання: складання алгоритму формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції учнів засобами предмета продемонструвала Меленчук Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури Березнівського навчально-виховного комплексу «Економіко-гуманітарний ліцей-загальноосвітня школа І-ІІ  ступенів».

Педагогічну скарбничку з оглядом методичних видань із теми «Вплив інноваційних методик на формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції на уроках української  літератури» показала Черенецька Тетяна Миколаївна, учитель української мови та літератури Поліської загальноосвітньої школи І-ІІІ   ступенів.

Організаторами і безпосередніми учасниками районного семінару-практикуму розроблені методичні рекомендації відповідно до теми «Вплив інноваційних методик на формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції на уроках української літератури».

Кожен учасник районного семінару-практикуму до свого педагогічного доробку отримав досвід учителів Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та учителів української мови та літератури району.

 

Хвищук Н.П., методист  РМК

Більш детальніше на сайті: 

http://shool-malinsk.jimdo.com/новини/